راهنمایی های نهایی برای داشتن یک وب سایت موثر (قسمت اول)

راهنمایی های نهایی برای داشتن یک وب سایت موثر

ما همه چیز را می توانیم در وب پیدا کنیم.

از خرید کتاب تا تحقیق در مورد ارائه دهندگان خدمات مراقبتی و سلامت یک مرکز خرید برای ما است که با نوک انگشتان ما هدایت می شود. این واقعیت ساده ای است که وب سایت شما اولین چیزی است که یک مشتری بالقوه وقتی شروع به جستجو برای کالا یا خدماتی می کند آن را می بیند. همه می دانند که ارجاعات همیشه بهترین مورد برای هدایت منابع است، اما حتی آن مشتریان احتمالی نیز احتمالا برای تحقیق در مورد شما و فعالیت های تجاریتان پیش از تماس تلفنی و سفارش کالا سری به وب خواهند زد. این اولین تصویر مجازی است که آنها بر اساسش تصمیم می گیرند که آیا قدم بعدی را بردارند یا خیر.

جستجو در اینترنت

اینجاست که موضوع جالب می شود. در عصر ارتباطات ثابت ما نمی دانیم چگونه افراد به وب سایت شما دسترسی پیدا خواهند کرد. در سال ۲۰۱۳ دسترسی به تلفن های همراه از مرور مانیتورها پیشی گرفت و حالا بیشتر افراد از طریق تلفن های همراه یا تبلت های خود به جای لپ تاپ یا مانیتورها از وب سایت شما بازدید می کنند. حالا اطلاعات باید از همه روش ها و ابزارها در دسترس باشند. اطلاعاتی را که یک مشتری نیاز دارد باید بتواند به راحتی پیدا و دانلود کند. اینکه کسی برای باز شدن وب سایت شما منتظر بماند با تماس با یک مرکز تجاری که فقط زنگ می خورد و کسی پاسخگو نیست تفاوتی ندارد. در یکی از مطالعات اخیر آمازون دریافت که ۱ ثانیه زمان بیشتر برای باز شدن سایت ۱٫۶ دلار در فروش آنها تاثیر خواهد گذاشت. هزینه این تاخیر برای فعالیت تجاری شما اگر مشتری بالقوه سایت شما را ترک کند و به جای دیگری سر بزند چقدر خواهد بود، چرا که بارگیری روی آیفون آنها هر هفته سخت تر خواهد بود؟ هر روز چه اتفاقی می افتد؟ توسعه یک وب سایت واکنش گرا می تواند با این چالش مبارزه کند.

طراحی واکنش گرا

یک وب سایت واکنش گرا چیست؟

یک وب سایت پاسخگو از جستارهای رسانه ای برای تشخیص اندازه صفحه نمایش دستگاه کاربر استفاده می کند و از CSS برای ارائه فرمت صحیح و محتوا در یک صفحه HTML به کار رفته بهره می برد. برای ساده تر کردن آن، صفحه به دستگاه واکنش نشان می دهد و شما چندین نسخه برای سایت خود نیاز ندارید (مانند نمونه هایی برای تلفن همراه، تبلت، و کامپیوترهای خانگی). در واقع، گوگل شروع به ایجاد تأثیر منفی بر نتایج جستجوی ارگانیک در سایتهایی که نسخه های تلفن همراه و تبلت را با وب سایت های واکنش گرا در اختیار ندارند کرده است.

وب سایت واکنش گرای شما باید در وهله اول ذهنیت “تلفن همراه” را در نظر داشته باشد. توصیه می کنیم ابتدا با نسخه تلفن همراه سایت را شروع کنید و بعد با نسخه دسکتاپ در مرحله طراحی / تجربه کاربر کار را ادامه دهید. دلایل بسیاری برای مطرح کردن این ذهنیت وجود دارد.

ابتدا، بیش از ۵۰% از کاربرانی که به سایت دسترسی دارند از طریق تلفن های همراه خود این کار را انجام می دهند. ما می خواهیم آن را بپذیریم و تجربه ی غنی تر و کاربر پسندتری را برای آنها بر اساس محتوای مورد نظرشان ایجاد کنیم. این کار همچنین به ما کمک می کند تا بر نیازهای کاربران متمرکز شویم، بنابراین می توانیم به طور مستقیم به آنها نشان دهیم. برای مثال، شماره تلفن چیزی است که کسی وقتی که به یک وب تجاری از طریق دستگاه تلفن همراه خود دسترسی پیدا می کند در جستجوی آن است. از نظر آماری، اینمورد  در صفحه بزرگتر نیز مشابه است. ابتدا با شروع طراحی با اولین نسخه موبایل، اطلاعات بحرانی نیز در بالای وب سایت در نسخه دسکتاپ سازماندهی شده است.

ادامه دارد…

نظر خود را بنویسید