درکی متفاوت از برنامه های تجارت الکترونیک (قسمت اول)

تجارت الکترونیک

درک تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک برای تعریف خدمات تجاری برای محصولات و خدماتی است که در اینترنت عرضه می شوند. تجارت الکترونیک در سراسر بسیاری از فناوری ها به شکل تلفن همراه، خرده فروشی، بازاریابی اینترنتی، پردازش تراکنش ها در اینترنت، مدیریت موجودی، انتقال وجه الکترونیکی (EFT)، جمع آوری داده ها و غیره گسترش می یابد. اکثر تجارت های الکترونیک در وب اتفاق می افتد، اما از طریق ایمیل و دیگر فناوری ها نیز استفاده می شود.

از نظر تاریخی، ARPANET به عنوان اولین فرم از تجارت الکترونیکی که تا به حال استفاده شده است، پذیرفته شده است. در اوایل دهه ۱۹۷۰ تاسیس شد تا فروش بین دانشجویان آزمایشگاه هوش مصنوعی استنفورد و MIT را برقرار کند. در سال ۱۹۷۹، اولین سیستم خرید آنلاین طراحی شد و تا سال ۱۹۷۹ نشان داده شد و کمتر از ۲۰ سال از آن زمان که اولین معامله موفق آنلاین امن انجام شده می گذرد. و بعد با توسعه سایتهایی مانند Amazon و eBay این روند روبه رشد گذاشت.

اگر صاحب یک فعالیت تجاری یا آماده راه اندازی یک فعالیت جدید هستید، شانس شما این است که به برنامه تجارت الکترونیک نیاز دارید. این بدین معنی است که درک روش های مختلفی برای انجام تجارت الکترونیک به دست می آید. علاوه بر این، مهم است بدانید چه زمانی با سیستم عامل های مختلف تجارت الکترونیک ارتباط برقرار می کنید. هدف ما کمک به شما در هر دو طرف است. ما با نگاهی به برخی از آمارهایی که نقش تجارت الکترونیک را در موفقیت کلی شما نشان می دهند شروع می کنیم. سپس ما نگاهی دقیق تر به برخی از سیستم عامل های محبوب تر در دسترس می اندازیم. زمانی که شما خواندن این متن را تمام کنید، ایده خوبی از جهت تجارت الکترونیک برای کسب و کارتان خواهید داشت.

تجارت الکترونیک
یک چرخه تجاری ۲۴ ساعته، وقتی که به تجارت الکترونیک تبدیل می شود، عادی است.

آمارها و حقایق تجارت الکترونیک

وقتی سنجیدید که چقدر پول و زمان برای تصمیم گیری در جهت توسعه هر جنبه از فعالیت تجاری خود دارید، توجه به اعداد و ارقام مهم خواهد بود. شما باید درکی از آنچه سرمایه گذاری برای تجارت شما معنا می دهد داشته باشید. در مورد تجارت الکترونیکی، این به معنای تحلیل آمارها، حقایق و موارد تجاری مختلف است. حال بیایید نگاهی به برخی از این موارد داشته باشیم:

در اروپا، این رشد حتی سریع تر از این است (چرا که بازارش کوچک تر است) با رشدی مثل این، داشتن کسب و کاری که به برخی از جنبه های تجارت الکترونیک وابسته باشد بسیار مهم است. هر روز افراد بیشتری درصد زیادی از معاملاتشان را آنلاین انجام می دهند. به یاد داشته باشید که بخشی از پیاده سازی یک کسب و کار موفقیت آمیز است که در بالای روند بازار قرار دارد.

انتظار می رود در هر یک از دوسال بعدی، صنعت خرده فروشی آنلاین ۱۴ درصد رشد داشته باشد.
یک سیکل تجاری ۲۴ ساعته وقتی وارد دنیای تجارت الکترونیک شوید عادی است.

شما ممکن است خارج از دفتر باشید، اما یک مشتری که قادر به انجام کارش در طول ساعات کاری نیست، باید گزینه های دیگری داشته باشد. البته فروشگاه خرده فروشی آنلاین در دسترس مشتریان ۲۴/۷ است، اما برای دیگر کسب و کارها نیز باید در سراسر ساعت کاری گزینه های تجارت الکترونیک نیز در نظر گرفته شود.

بزرگترین خرید روزانه تجارت الکترونیک در چین انجام می شود که امروزه با وجود سایت هایی چون علی بابا بیشتر نیز شده است و به ۲ میلیارد دلار رسیده است. این ارقام خیلی بزرگ هستند و همچنان نیز رو به رشد هستند. به خودی خود، این داده ها تجارت الکترونیک را به عنوان یک ابزار ضروری قدرتمند در هنگام کسب و کار معرفی می کند.

در سال گذشته، دوشنبه های سایبری در ایالات متحده ۲٫۳ بیلیون دلار فروش را ایجاد کرده است، این افزایش حدود ۳۰% نسبت به سال پیش بوده است.
تجارت موبایلی اختیاری نیست.

هر سال تجارت الکترونیک یکپارچه تر می شود و مدت ها از زمانی که نیاز به توجه ویژه برای کسب و کار در بازار تلفن همراه وجود دارد گذشته است. دستگاه های تلفن همراه امروزه به راحتی می توانند تقاضای سیستم عامل های تجارت الکترونیک را اداره کنند و صاحبان کسب و کار باید برای آنها برنامه ریزی کنند.

به زودی به اندازه کافی، رسانه های اجتماعی به آسانی تجارت الکترونیک را برای اکثر سیستم عامل ها ادغام خواهند کرد. توییتر در حال حاضر دکمه “خرید” را برای خرید در برنامه اجرا می کند، و گزینه های بسیار دیگری مانند این نیز تنظیم شده است. علاوه بر این، رسانه های اجتماعی می توانند کلیدی باشند برای توسعه و پرورش ارتباطات تجارت الکترونیک سالم.

ارتباط بین تجارت الکترونیک و رسانه های اجتماعی را زیر سؤال نبرید.
انعطاف پذیری برای موفقیت تجارت الکترونیکی موفقیت آمیز است.

امروزه مشتری در بازار قدرت بیشتری نسبت به همیشه دارد و کسب و کار شما باید آماده باشد تا مطابق با نیازهای وی تنظیم شود و آنها را برآورده سازد. فعالیت های تجاری که انعطاف پذیری و توانایی به راحتی نیازهای مشتریان را نشان می دهند، ساده ترین مسیر موفقیت را پیدا خواهند کرد.

ادامه دارد…

نظر خود را بنویسید